Pályázat ERASMUS+ tanulmányi ösztöndíj elnyerésére

Az ERASMUS+ tanulmányi ösztöndíj elnyerésére meghirdetett pályázat végleges eredménye itt érhető el.

Kolozsvár, 2022. május 18.

Dr. Vik János, habilitált egyetemi docens

-----

Az ERASMUS+ nyári gyakorlat ösztöndíj elnyerésére meghirdetett pályázat ideiglenes eredménye itt érhető el. Fellebezni 2022. május 17, 16:00 óráig lehet.

Kolozsvár, 2022. május 16.

Dr. Vik János, habilitált egyetemi docens

Pályázat meghirdetése

ERASMUS+ tanulmányi ösztöndíj elnyerésére

a 2022-2023-as tanévre vonatkozólag

A 2022-2023-as tanévre vonatkozólag a Római Katolikus Teológia pályázatot hirdet ERASMUS+ tanulmányi ösztöndíj elnyerésére.

Ki pályázhat?

• A Teológia Kar diákjai közül mindazok, akik alap-, mesteri, vagy doktori képzésen tanulnak, s 2022 őszéig legalább két tanulmányi félévet a Teológia Karon sikeresen befejeznek.
  • Azok, akik a 2021-2022-es tanév 1. félévében minden tantárgyból sikeresen vizsgáztak.
  • A 2021-2022 tanévben végzős évfolyamok tagjai nem indulhatnak ezen a pályázaton.

Mely külföldi egyetemekre lehet pályázni?

Alapképzésen:

• Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Budapest, Magyarország
  • Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola, Budapest, Magyarország
  • Apor Vilmos Katolikus Főiskola, Vác, Magyarország
  • Regensburgi Egyetem, Németország
  • Saarland Egyeteme, Németország
  • Würzburgi Egyetem, Németország
  • Leuveni Katolikus Egyetem, Belgium
  • Thessaloniki Arisztotelész Egyetem, Görögország
  • Sankt Georgen, Filozófiai-Teológiai Főiskola, Frankfurt am Main, Németország
  • Katholische Stiftungshochschule, München, Németország
  • Eszterházy Károly Katolikus Egyetem, Eger, Magyarország
  • Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskola, Magyarország
  • Theologische Fakultät Paderborn, Németország

Mesteri és doktorátusi képzésen:

• Leuveni Katolikus Egyetem, Belgium
  • Katholische Stiftungshochschule, München, Németország

Hogyan történik a pályázat benyújtása?

• Elektronikus úton a következő email-címre lehet beküldeni a szükséges dokumentumokat: janos.vik@ubbcluj.ro
  • A pályázat benyújtásának határideje: 2022. május 12, csütörtök, 12:00 óra.
  • A pályázati interjú időpontja és helyszíne: 2022. május 13, péntek, 12:30 óra, a Teológia Kar kolozsvári épületének 1. emeleti tanári szobája.

Milyen dokumentumokat kell elküldeni a pályázat benyújtásakor?

• Kitöltött, aláírt és pdf-formátumban lementett jelentkezési űrlap: https://cci.ubbcluj.ro/erasmus/files/FISA%20CANDIDATULUI%202022-2023.pdf
  • Tudomásulvételi nyilatkozat aláírva és pdf-formátumban lementve: https://cci.ubbcluj.ro/erasmus/files/Declaratie%20selectie%202022-2023.pdf
  • Szakmai önéletrajz annak a partner-egyetemnek az oktatási nyelvén, ahová a pályázó menni szeretne, vagy angol nyelven.
  • Motivációs levél annak a partner-egyetemnek az oktatási nyelvén, ahová a pályázó menni szeretne, vagy angol nyelven.
  • Igazolás az utolsó vizsgaszesszió és az utolsó tanulmányi év átlagáról, amelyet a Teológia Kar titkárságán állítanak ki, pdf-formátumban, ill. szkennelt változatban.
  • A Magyarországon kívüli partner-egyetemek esetében nyelvvizsga-igazolás – minimum a B1/B2 szintről – arra az idegen nyelvre vonatkozólag, amelyen majd zajlik ott az oktatás.

Milyen kritériumok szerint lesznek értékelve a benyújtott pályázatok?

• A benyújtott pályázati dokumentáció tartalma, különös tekintettel a motivációs levélre: 30%
  • A pályázati interjú eredménye: 40%
  • Az utolsó vizsgaszesszió átlaga: 30%

A pályázatokat elbíráló bizottság összetétele:

• Ramona Fader, BBTE, Nemzetközi Kapcsolatok Központ
  • Geng Noémi, BBTE RKTK, egyetemi asszisztens
  • Vik János, BBTE RKTK, egyetemi docens, Erasmus+ programkoordinátor

Megjegyzés:

• A nyári külföldi szakmai gyakorlatra vonatkozó Erasmus+ pályázati felhívást hamarosan külön fogjuk nyilvánosságra hozni.
  • További információk a BBTE Nemzetközi Kapcsolatok Központjának honlapján találhatók: https://cci.ubbcluj.ro/

Kolozsvár, 2022. április 28.

Dr. Vik János, egyetemi docens

szerk.